Warning: Creating default object from empty value in /home/studioar/public_html/wp-content/themes/infinity/includes/framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
Ses Kayıt Stüdyosu – ARTLINE Ankara | Ses Kayıt & Mastering Stüdyosu

Reklam Ve Belgesel Film Müzikleri

Reklam , belgesel, kısa ve uzun metraj film, dizi, ve tanıtım filmleriniz  için özgün müzikler besteliyor , düzenlemelerini yapıyor ve alanında en iyi sanatçılara icra ettiryoruz.

Reklam ajansları, prodüksiyon yapımcı firmalar, televizyon kanalları, devlet kurumları, şirketler için onlara özel özgün reklam ve tanıtım müzkleri , jinglelar, ve film müzikleri .

Profesyonel bir ekip ile çalışmak isterseniz doğru adres ARTLINE Music

 

Ses Kayıt Stüdyosu

 

miks_odası

2003 yılında kurulan Ses kayıt stüdyomuz, ekipmanlarını dünya standartlarında yüksek kalitede seçerek sektöründe öncü rol oynayan konumunu güçlendirmeye devam etmektedir.Kayıt kalitesini üst düzeyde tutacak son teknoloji ekipman ve yazılımların yanında dünya standartlarında klasikleşmiş bir çok ekipmanı da bünyesinde bulundurmakta ve ekipman parkını hergün bir üst seviyeye çıkartmaktadır.
Müzik yapımlarında kullandığımız 2 adet AD/DA çevirici ses kartlarımız PRISMSOUND Orpheus ile 16 kanal yüksek kalite ses kaydını ve miks işlemini dünya devi bir çok stüdyo ve prodüktör ile aynı kalitede yapabilmekteyiz.Dünyada profesyonellerin tercih ettiği yüksek kalitedeki Prismsound çeviriciler,mastering stüdyolarında da mastering kalitesinde çeviriciler oldukları için sıklıkla kullanılmaktadır.2 adet Prismsound Oprheus AD/DA çeviricimize ses kaynağımızı gönderirken kullandığımız mikrofonlar-mikrofon preampları ve kablolar da özenle seçilmiş yüksek kalitede ekipmanlarıdr. Neumann- AKG-Royer Labs-Microtech Geffel-Schoeps- Shure- Rode-Avalon Design- Manley Labs- Neve-Rupert Neve-SPL – Chandler- API-U audio- Kush Audio-Eventide- Lexicon- TC Electronic-Tascam -Alesis-Sony- Roland- PMC -Auratone-Yamaha-Bryston-Kramer-DK- Kramer-Marantz-Mogami Gold- gibi markaların üst seviye ekipmanlarının bulunduğu ekipman listemizi Aşşağıdaki butona tıklayarak detaylı inceleyebilirsiniz.

Ses kayıt stüdyomuzda albümleriniz ya da demolarınızı hazırlamanız için gerekli üst seviye donanımın yanı sıra rahat çalışabileceğiniz huzurlu bir ortam sunuyoruz.Ses kayıtlarınızı stüdyomuz bünyesindeki ses kayıt mühendisimiz ile yapabilirsiniz ya da kendi seçtiğiniz bir se kayıt teknisyenini ses kayıtlarınızı yapması için stüdyolarımızda projenize dahil edebilirsiniz.

Mix ve mastering işlemlerininde yapıldığı stüdyomuza başka stüdyolarda ya da ev stüdyonuzda yapmış olduğunuz projeleri de getirip mix mastering hizmeti alabilirsiniz.

Stüdyomuz ile çözüm ortağı olarak çalışan aranjörler ile bestelerinizin demo ya da albüm çalışmalarını yapabilirsiniz.Aranjeleri tamamlanmış projeleriniz için en iyi kayıt müzisyenlerinin projenize dahil olması , bunların müzik türlerine göre seçilmesi,eserlerin kayıt aşamasında yönlendirilmeleri için yönetmenlik ve danışmanlık hizmeti de alabilirsiniz.Ses kayıt stüdyomuzda bulunan çeşitli enstrümanları ve yüksek kalite amplifikatörleri ( gitar – bas gitar) projelerinizde kullanabilirsiniz.

Stüdyomuzda bestelerinizin aranjelerini yaptırabilir, bestelerinizin notaya alınmasını sağlayabilirsiniz.Sistemimize kayıtlı alanında isim ,seslendirmenler ile metin , reklam , dublaj çalışmaları yapabilirsiniz.Stüdyomuz 24 saat rahat çalışabileceğiniz , ulaşımı kolay ve park sorunu yaşamayacağınız bir konumdadır.

Genel özellikleri itibariyle stüdyomuz personeli kaliteyi hedefleyen, uzman, deneyimli, dinamik, yeniliklere açık, şirketiyle gurur duyan, şirket için çalışmaya ve şirkete hizmet etmeye istekli olan bireylerden oluşmaktadır. Kaynağını stüdyonun temel değerlerinden alan ve çalışanlar arasındaki uyum ve işbirliğinden doğan pozitif sinerji, tüm stüdyoyu kaplamaktadır.

25 yıllık mesleki tecrübemiz ile reklam ve film sektöründe faaliyet gösteren bir firma olarak Televizyon Radyo kanalları için onlarca özgün müzik besteledik ve yüksek kalitede müşterilerimize sunmayı başardık.
Sizin için kısaca neler yapabiliriz?

-Müzik albüm kayıtlarınızı dünya standartlarında ekipmanımız ve profesyonel, alanında deneyimli ekibimiz ile hızlı ve kusursuz yaparız.

– Bestelerinizi aranje ediyor, gerektiğinde enstrüman kayıtlarını alıyor, mix ve mastering yapıp yayınlayabileceğiniz formata getiriyoruz.

-Başka stüdyolarda ya da ev stüdyonuzda yapmış olduğunuz kayıtların düzeltmelerini ( vokal ve enstrüman) yapıp mix ve mastering hizmeti veriyoruz.

-Analog ve digital  hiend ekipman ile mix ve mastering hizmeti master CD hazırlama hizmeti veriyoruz.

-Stüdyomuzda ya da başka stüdyolarda hazırlanmış albümlerinizi TC Kültür Bakanlığı Yapımcı Belgemiz ile bandrollü olarak

(CD ) basıyor ve dünya çapında 150 digital platf0rmda yayınlıyoruz.

-Reklam filmleri , belgesel, tanıtım filmleri, eğitim filmleri için profesyonel seslendirmenlerimizden oluşan ekibimiz ile tüm dillerde seslendirme hizmeti veriyoruz.

Ana dilinde konuşan seslendirmen kadromuz ile Eğitim kitaplarının tüm dillerde seslendirmelerini yapıyoruz.
-İsterseniz konuya ya da firmanıza özel sloganlar sözler hazırlar onayınızın ardından besteleriz.
-Belgesel filmler için özgün, etkileyici, konuya ve zaman uygun besteler hazırlar , bunları yüksek kalitede kaydeder isterseniz de görüntülerinize ekleriz ederiz.
-TV ve radyo programları için özgün, etkili, konuya ve programa odaklı jenerik müzikler besteler ve yüksek kalitede kaydederiz.
-Kısa ve uzun metraj filmleriniz için özgün müzikler besteleriz.
-Kısa ve uzun metraj filmleriniz için size özel ses efektleri tasarlar ve kaydederiz.
-Filmlerinizin ses kayıtlarını ve ses efektlerini çekim esnasında kaydederiz.


Mix & Mastering

   

Başka stüdyolarda kayıtları alınmış projelerinizin reamp ve mix & mastering işlemlerini yapıyoruz.İster demo ister albüm kayıtları olsun, ev ya da profesyonel bir stüdyoda kayıtları yapılmış projelerinizin mix ve masteringi farklı bir deneyim ve ekipman gerektirir. Mix ve mastering işlemlerinin deneyimli mühendisler ve yüksek kalitede ekipman ile yapılması projenizin pro duyulması için gereklidir. Mix ve mastering In The Box ( yani yazılımın içerisinde ) yapılabileceği gibi harici analog ve dijital ekipmanlar kullanılarak da yapılabilir.Stüdyomuzdaki ekipmanlar ve yazılımlar her iki seçenek için oluşturulmuştur.ITB mix ve mastering seçeneğinde de analog mix mastering seçeneğinde olduğu gibi AD/DA çeviricilerin kalitesi büyük önem taşımaktadır.Bunun bilincinde olan stüdyo ekibimiz PRISMSOUND markasının kalitesini tercih ederek dünya standartlarında bir AD/DA yı kullanmaktadır.

2 adet Prismsound Orpheus Stüdyomuzun      beynidir. Prismsound Orpheus lar16 kanal  yüksek kalitede giriş ve çıkışa  sahiptir.Kullandığımız NEVE 8816 summing  mikserimiz Prismsound Orpheusların DA    sından dan gelen 16 kanalı mixlememiz ve bu  zincire diğer analog ve digital EQ COMP vs  gibi  ekipmanımızı dahil edebilmemiz için  tasarlanmış, yüksek kalitede ve analog bir  miksedir. Neve 88 serisi mikserler dünyanın  en büyük stüdyolarında yıllarca  kullanılmıştır. Aynı karekter ve kalteye sahip NEVE 8816 mikserimiz ses kattığı çok tercih edilen karekteri ile stereo genişlik seçeneği ile dijital kayıtların analog duyulması için tasarlanmış en iyi summing mikserlerden birisidir.Mix ve mastering işlemlerinde yazılımların katkısı günümüzde yadsınamaz.Bize iş akışımızda analog ekipmanımız yanında yardımcı olması için Universal Audio UAD 2 Neve Bundle full vers- TC Electronic Powercore full MD3- DVr2-VSS3- gibi hardware destekli yazımlılar da kullanmaktayız.Eventide HW 8000 FW- Lexicon PCM70- PCM80- PCM91 -MPx 1- TC Electronic Finalizer 96 K gibi digital hardware ünitelerini de masterclock Prismsound Orpheus olmak üzere sistemimize dijital bağlatı sistemi ile dahil etmiş bulunmaktayız ki bu sistemin kalitesi de analog ekipmanımızın kalitesi düzeyindedir.Sistemimizde kullandığımız analog ekipman dünya standartlarında bir çok stüdyoda kullanılan ekipmanlardır. Mikrofon Preamplarımız – DI boxlarımız- Compressor ve EQ ünitelerimiz en iyileridir.

Analog Mix ve Mastering için Kullandığımız Ekipmanlarımız :

+ NEVE 8816 Summing Mixer
+ Manley Labs VOX Box
+ Manley Labs Variable Mu Mastering Comp Mast Vers / T bar mod / M-S mod
+ Manley Labs Massive Passive Tube Mastering EQ – Mastering Vers
+ Avalon Design AD 2022
+ Avalon Design VT 737 SP Tube Preamp Tube Comp – EQ – DI
+ NEVE 1073 DPA
+ SPL 9530 Tube Vitalizer
+ Millenia TCL-2 Twincom  Comp
+ Empirical Labs Distressor Bristish Mod EL8-X

Mastering Nedir ?
Neden Mastering yaptırmalıyım, neden analog mastering?
Neden masteringi mastering mühendisi yapmalı, bu işlemin müziğime katkısı olacak mı?
Neden mastering stüdyosunda yapılmalı?

Mastering , bir albümün ya da demonun kayıt stüdyosundan mikslenmiş olarak gelen kanallarının
basım ( cd-vinly ) ya da yayım aşamasından önce, mastering stüdyosuna ve mastering mühendisine ulaşmasından sonra gerçeleşen , en son yaratıcı ve teknik süreçtir. Yani mastering müziğinize son dokunuştur.Mastering kayıtların bütün olarak ve daha iyi duyulması için gerekli teknik aşamadır.

Neden Mastering yaptırmalıyım ?

Şarkıların aranjeleri , kayıtları mixleri farklı zamanlarda farklı stüdyolarda ya da aynı stüdyoda farklı aranjörler- mix mühendisleri tarafından yapılmış olabilir. Böyle bir durumda şarkılar arasında volume ve renk farklılıkları oluşması kaçınılmazdır.Bu farklılıkların minimize edilmesi, kayıtları daha iyi ve bir bütünlük içerisinde duyulması için deneyimli mastering mühendisleri ve hiend ekipmana sahip mastering stüdyoları devreye girer .Kayıt aşamasının tamamen dışında olan ve farklı bir bakış açısı ile müziği iyi analiz edebilecek bilgi, tecrübe ve ekipmana sahip bir mastering mühendisinin kayıtlarınızın daha iyi duyulmnasını sağlayacağı kesindir. İster demo kayıtlarınız isterse albüm kayıtlarınız , bu kayıtlarınızı home stüdyonuzda ya da pro bir stüdyoda almış olun, miksi yapılmış bir kaydınızı
iyi ekipmana sahip ve tecrübeli bir mastering mühendisinin getireceği nokta kesinlikle sizi tatmin edecektir.İyi ekipman ve tecrübeli bir mastering mühendisinin yapacağı Masteringin müziğinize farklı bir boyut katacağı ve kayıtlarınızı daha iyi duyuracağı kesindir.Masteringi bitmiş bir albümde tüm tracler bass tiz ve seviye olarak dengelenir, gereksiz frekanslar ayrıştırılır,bu da albümünüzün
bir bütünlük içerisinde ve kaliteli duyulmasını sağlar.

Mastering stüdyosu seçiminde stüdyonun ekipmanının kalitesi neden önemlidir?
Mastering stüdyosundaki ekipmanın kalitesi kayıtlarınızın son noktadaki duyumunu etkileyecek en önemli faktördür.Kötü vasat AD/DA ( analog -dijital )çeviriciler, mastering için özel üretilmemiş kompresör limter ve EQ lar , ya da çeviricilerinizin kalitesi ile doğru oranda çalışan yazılımlar,müziğinizi pro mastering ekipman ile donatılmış bir mastering stüdyosundan çıkan işler gibi duyurmayacaktır. Mastering yaptıracağınız stüdyoyu seçerken ekipmanlarını incelemeniz, bunların dünyada kabul edilmiş yüksek kalitede mastering ekipmanları olduğunu görmeniz tercih yaparken öncelikle dikkat etmeniz noktadır.Bir mastering stüdyosunun AD/DA çeviricileri , ekipmanlar arasında kullanılan kabloları, mastering kopmresörleri, limitleyicileri, mastering EQ ları,
hoparlörleri , akustiği ve diğer ekipmanı her zaman en iyi kalitede olmak zorundadır.
Bu konuların ve daha bir çok detayın bilinincinde olarak stüdyomuzda kullandığımız mastering ekipmanımızı en iyi markaların en iyi modellerinden oluşturduk.Sadece miksleri yaparak ekipmanına ve tecrübesine güvenebileceğiniz, kolay ve yapıcı iletişim kurabileceğiniz bir mastering stüdyosuna ve mastering mühendisine işlerinizi teslim etmeniz en doğru karar olacaktır..

İşimiz müziğinizin daha iyi duyulmasını sağlamak.

Film Prodüksiyon

Film Prodüksiyon :Full HD kamerlarımız ve full HD destekli montaj setimiz ile sektörün geldiği son nokta olan 4K ve full HD film prodüksiyonu hizmeti,
reklam filmleri, şirket tanıtım filmleri, eğitim filmleri, müzik klipleri,Tv programları çekim – montajı, film reklam filmi müzikleri bestelenmesi,
dublaj, fotoğraf çekimleri ( ürün- katolog-düğün- tanıtım – doğum -fotoğrafları ve düğün hikayesi)firmamızın ana hizmet konuları arasındadır.
Reklam ve tanıtım Filmleri Çekimi montajı dublajı
Müzik klibi
Belgesel
Montaj
Film Müzikleri ve jingle bestelenmesi

Reklam ya da belgesel filmlerinizi sinemalarda gösterime girebilmesi için gerekli DCP ( digital cinema package) çevrimleri.

Tüm video formatlarının ve kasetlerinin istenilen formata çevrilmesi .

Dia ve fotoğraf negatiflerinizin digital ortama aktarımı.

Fotoğraf Çekimleri -Fotoğraf Stüdyosu Ankara -( Ürün Katolog- Tanıtım-Doğum – Evlilik nikah- doğum fotoğrafları ve evlilik hikayesi ) Ankara

Film prodüksiyon birimimizde ekipman ve ekip kiralanması hizmetleri de verilmektedir.
4K ve Full HD kameralar
Fotoğraf makinaları
Jimmy jip- Monitör
Mikrofon ve kayıt sistemleri
Steady cam-mini jip
Şaryo
ışık sistemleri
35mm adaptör
lensler
görüntü mikseri ve tüm ekipman için operatörler

Fotoğraf stüdyosu Ankara profesyonel Fotoğraf çekimleri ve fotoğraf çekim ekibi.

Müzik Organizasyon

ART organizasyon tüm özel eğlence, toplantı,ziyafet,balo,düğün nişan yemeklerinizde, açılışlarınızda, bayi toplantılarınızda,
fuar,festival,resmi tören alanlarınızda profesyonel ekibiyle ihtiyacınız olan birinci sınıf hizmeti size sunuyor. Düğün davetlerinizde, şirket toplantılarınızda,
fuar organizasyonlarınızda ,iş yeri açılışlarınızda,festivallerinizde, okul mezuniyet balolarınızda aklınıza gelebilecek tüm ayrıntıyı sizin için planlıyor oluşacak riskleri en aza indiriyoruz.

Hizmetlerimiz
-Müzik Grupları ve Orkestra
-Ses Ve Işık Sistemi Sahne ve görüntü sistemleri
-Sanatçı Menajerliği –
-Süsleme Çözüm Ortağı
-Görüntü Sistemleri (Led ekran- 3 kamera reji çekim- jimmyjip)
-Video Kayıt Montaj
-Profesyonel Fotoğraf çekimi

Müzik Grupları -Müzisyenler- Orkestralar Müzik Organizasyon Ankara ART

Ses Bankası Seslendirmen Demo

Osman Erkan anısına

Haluk

Erkut

Tansu P.

Bülent

Deniz

Diyar

EDA

Nil

Josh -ingilizce

Steve -English

Ryan -ingilizce

Steve Spanish İspanyolca

Osman Erkan anısına -ingilizce

Orga Rusça

Ivan Rusça

Serra Hırvatça

Serra Boşnakça

Serra Sırpça

Aida Çince Chinese Female

Backline – Ekipman Kiralama

Backline konser ve müzik programları klipleri için müzik enstrümanları amfiler ve ses sistemleri kiralama hizmeti veriyoruz.
Kiralık Enstrüman Gitar , bass gitar , piyano,elektro piyano org, keyborad , perküsyon, bateri , ziller, davul, double bass, kontrabas

Gitar & Bas Amfileri Bateri (Davul Seti) Piyano & Keyboard Enstrumanlar
Gitar amfisi
bass gitar amfisi
keyboard amfisi
Matchless-
Fender Blue Deville 212 R-
Fender Twin Reverb Balckface
Fender Band master
Fender Blues Jr
Roland Jazz Chorus 120
Hartke Ha3500
Hartke XL 2*10
Ampeg SVT3 pro
Ampeg 4*10 kabin
Marshall JCM 900
Marshall 4*10
Masrhall 100W
Yamaha stage custom 20- 10 12 14
Yamaha Recording Custom 22 12 14 16
Premier XPK Fusion SET 20 10 12 14
DW Craviotto 14*6*5 snare (trampet)
DW Collector 10″ sanre (trampet)
Ludwig Blue Olive 14 6*5 snare
Yamaha 14 5*5 snare (trampet)
Ajax 14*12 deep sanre Trampet)
Zildjian K dark ride
Zildjian K dry ride
Zildjian K seri 14- 16 crash
Zildjian A seri custom HH
Zildjian vintage 12 ” hh
Sabian AAX ride
Sabian AA ride
Sabian AA crash
Sabian aa chinaPerküsyon
Roland SPD 30
LP conga
Kajon
Maracas -shaker-
Darbuka
Bendir
Erbane
Steinway C
Yamaha C 7
Yamaha C 5
Yamaha Motif es 7
YAMAHA S90 ES e piyano
YAMAHA MOTİF XF 6
Kawai CLP 115 E piyano
Nord e piyano
Korg Trinty
KORG TRITON EXTREME
KORG MICRO X
access Virus TIPolar
Roland Roland RD 700 sx
Double BassBass Gitar
Klasik Gitar
Elektro Gitar

İlgili Resimler

Müzik Eseri Yapımcılığı

Firmamız TC Kültür Bakanlığı Müzik Eseri Yapımcı Belgesine Sahiptir. Yapımcı No: 002594
Stüdyomuzda ya da başka stüdyolarda yapmış olduğunuz albüm çalışmalarınız CD, LP , olarak tarafımızca bandrol alınarak,piyasaya çıkratılır.Eserinizin Müzik marketlerde ve dijital platformlarda dağıtımı yayımı sağlanır.