Ziya Uğur – Sonsuza Dogru

29th Haz 2014 Kayıt

1985’de Ankara’da doğdu. İlköğreniminden sonra Sincan İmam-Hatip Lisesi’nden sonra sırasıyla A. Ü. İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü ve Görsel-İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü Radyo& Tv Programcılığı’ndan mezun oldu. Müzikle ünsiyeti küçük yaşlarda başladı. Büyük ilgi ve alakası neticesi kısa bir süre içerisinde kendisini hayalini kurduğu müzik çalışmalarının içinde buldu; muhtelif etkinliklerde sahne aldı, müziğin teknik boyutlarıyla ilgilendi, beste ve güfte çalışmaları yaptı, birçok projede eserleri seslendirildi. Bütün bunların yanında yine kendi gayretleriyle dergi çıkardı, web tasarımı alanında çalışmalar yaptı.


“Artık zamanı geldi” diye düşündüğünde Sonsuza Doğru (2007) ile müzik dünyasına merhaba dedi. Albümle birlikte müzik çalışmalarına hız veren Ziya UĞUR kısa bir süre sonra yürüyüşünü Yeniden Düşelim Yollara (2009) ile sürdürdü ve konumunu güçlendirdi.

Çalışmalarını ülkemizin sınırlarını da aşacak bir boyuta taşımayı hedefleyen sanatçı, müzikal yolculuğuna bütün hızıyla devam ediyor.